Cześć!

Na imię mam Kamil, jeżdżę na rolkach od roku 2007 i mam dla Was wiadomość: serwis rolki.com powstał z martwych!

Tak naprawdę, to nie. Doskonale sobie zdaję sprawę, czym było forum rolki.com i jaką rolę spełniało w polskim środowisku jazdy agresywnej. Nie ma sensu się rozwodzić nad przyczynami upadku tamtej strony, to już przeszłość. Nowa odsłona serwisu nie będzie tym samym – z góry przepraszam zawiedzionych fanów grindowania murków i poręczy.

Czym więc będzie nowa odsłona rolki.com?

Parę lat temu prowadziłem własną stronę o rolkach: in-line.pl. W serwisie tym omawiałem tematykę rolek szerzej, pomimo że głównym moim zainteresowaniem jest jazda miejska. Robiłem to jednak całkowicie non-profit, w wolnym czasie, którego wraz z narodzinami dziecka zaczęło zwyczajnie brakować. Miałem spore ambicje na rozkręcenie tamtego serwisu w najlepsze źródło informacji na temat rolek w polskiej części internetu – życie zweryfikowało je dość szybko. Pomijając życie rodzinne, kariera w korporacji zaprowadziła mnie na stanowisko, na którym musiałem bardzo intensywnie pracować przed ekranem komputera. Uwierzcie mi, że pisanie artykułów o rolkach, mimo że kocham ten sport, było ostatnią rzeczą, na jaką miałem ochotę i siłę po całym tygodniu wytężonej pracy.

Teraz sprawy mają się inaczej. Z końcem roku 2020 porzuciłem pracę w korporacji aby rozpocząć współpracę z Bladeville/Hedonskate. Tych ludzi nie muszę nikomu, kto głębiej siedzi w temacie rolek w Polsce, przedstawiać. Ekipa zgromadzona pod szyldem Spoko Brand wykonała i dalej wykonuje tytaniczną pracę na polu popularyzacji jazdy na rolkach, we wszystkich jej odmianach, w Polsce i na świecie. I jestem dumny, że dali mi szansę być częścią swojego „crew”.

Pisanie o rolkach jest teraz moją pracą. A jednym z moich nowych obowiązków jest prowadzenie tego serwisu. To już nie będzie rzecz z doskoku, która będę usiłował wcisnąć pomiędzy życie rodzinne a pracę. Dlatego możecie spodziewać się bardziej regularnych aktualizacji treści na stronie, niż miało to miejsce w przypadku in-line.pl

Plan na sezon 2021 jest prosty – „rozruszać” tę stronę poprzez uaktualnienie starszych tekstów oraz dodanie nowych materiałów. Celem jest stworzenie serwisu, na którym każdy rolkarz będzie mógł znaleźć coś wartościowego, z naciskiem na treści przeznaczone dla osób początkujących, które są najbardziej narażone na „pogubienie się” w propozycjach dostępnych na rynku.

A dlaczego domena rolki.com? Ponieważ należy ona do Mirka (mój szef, też rolkarz, właściciel Spoko Brand), a przyznacie że dysponując taką nazwą serwisu, głupio byłoby jej nie wykorzystać. I tak, mam świadomość, że z taką nazwą poprzeczka postawiona jest wysoko – nie chodzi już nawet o dawne forum rolki.com, ale o fakt, że jeżeli nie będzie to najlepsza strona o rolkach w polskojęzycznym internecie, to odniosę porażkę. Na razie jednak – startujemy!

Mam nadzieję, że strona będzie Wam dobrze służyć!

Kamil „Herb” Ciura