Gabriel Rozwadowski - Rollerblade PL #1
Dodane przez r4nG07154124124312412412421412 dnia November 06 2015 03:35:37
Osoba którą kojarzy większość polskich rolkarzy. Zawszę kiedy mamy okazję się spotkać, potrafi zaskoczyć dobrym kawałem oraz ciągłym uśmiechem który nie znika mu z twarzy. Chłopak z niedużej mieściny, ale z dużymi możliwościami, który mimo młodego wieku zdążył już narozrabiać w Polskiej scenie rolkowej. Mistrz Polski AM w 2014 roku, a od tego rider Rollerblade Polska. Gabriel Rozwadowski, jaka historia kryję się pod tym nazwiskiem?

Sprawdźcie...
Treść rozszerzona
Osoba którą kojarzy większość polskich rolkarzy. Zawszę kiedy mamy okazję się spotkać, potrafi zaskoczyć dobrym kawałem oraz ciągłym uśmiechem który nie znika mu z twarzy. Chłopak z niedużej mieściny, ale z dużymi możliwościami, który mimo młodego wieku zdążył już narozrabiać w Polskiej scenie rolkowej. Mistrz Polski AM w 2014 roku, a od tego rider Rollerblade Polska. Gabriel Rozwadowski, jaka historia kryję się pod tym nazwiskiem?

Sprawdźcie...
-Cześć Gabriel, opowiedz nam co słychać w Twoim rolkowym światku, skąd pochodzisz, i czym aktualnie się zajmujesz ?


Siemanko, aktualnie mam kontuzje pięty, więc z rolkowym światkiem niestety pożegnam się na jakiś czas. Od 20-stu wiosen mieszkam w Żyrardowie, mieście oddalonym 45 km od Warszawy, gdzie mieszka 14 osób w tym 12 jeździ na rolkach. Aktualnie studiuje na AWF-ie w Pruszkowie oraz pracuje w lokalnej aptece jako pomoc apteczna. Pracuje z czterema babami, więc teraz psychikę mam jak ze stali.


-Jak zaczęła się Twoja przygoda z rolkami ? Gdzie pierwszy raz o nich usłyszałeś oraz od ilu lat jesteś już z nimi za pan brat ?


Z początku miałem jeździć na desce, wiadomo zajawka na Tonego Hawka i te sprawy, ale na szczęście rozwaliłem kostkę i po jej wyleczeniu zobaczyłem mojego sąsiada ( Wiktora Głowackiego) jak śmiga ze swoimi ziomkami na rurce przed blokiem. Widząc to, tez tak chciałem. Jako, iż będąc sąsiadami znaliśmy się; wytargałem moje rekreatki z szafy i wycieliśmy w szynie groova oraz poszliśmy na poręcz gdzie po chwili nauczyłem się frontsida. Po paru tygodniach w naszym mieście wybudowali skatepark, co podsyciło zajawkę i tak do dnia dzisiejszego.


-Nieoficjalnie mówi się, iż Żyrardów jest nową stolicą Polskich rolek. Skąd w waszym mieście wzięło się tylu rolkarzy gdzie najczęściej smigacie ?


Teraz w naszym mieście zostali sami wybrańcy. Kiedyś potrafiłem przyjść na skatepark i spotkać z 20-30 rolkarzy. Teraz jest nas 8-śmiu, najczęściej wyjeżdżamy na pobliskie wioski ponieważ nasz park jest w strasznym stanie, kilka lat bez remontów robi swoje. Potrafimy pojechać po pracy gdzieś ze 100 km dalej, byleby cały czas móc robić to co lubimy. Ostatnio dla zajawy pojechaliśmy ekipą do Katowic gdzie jeździliśmy z Aritzem Ortegą, Joe Atkinsonem i Jacobem Jullem, wyruszyliśmy o 15, a wróciliśmy tego samego dnia, gdzie dwa dni później były Mistrzostwa Polski w Rzeszowie. Jako, iż jesteśmy zgraną paczką postanowiliśmy założyć Ludzi Rolek, z tego względu, że mamy dobrą ekipę i chcieliśmy by ludzie wiedzieli oraz widzieli, że w tak małym mieście jak nasze, też można coś zdziałać.

-Powróćmy pamięcią do roku 2014, zostałeś mistrzem mistrzem polski AM. Jakie masz wspomnienia z tamtego okresu? Z kim wtedy najbardziej rywalizowałeś o to miano, oraz czy miałeś jakieś kontuzje które uniemożliwiały Ci występu w poszczególnych zawodach ?


2014 rok, był chyba jedynym sezonem w którym nie miałem żadnej poważniejszej kontuzji z czego bardzo się cieszę. Pamiętam, że rywalizacja była bardzo zacięta ponieważ w naszej kategorii startowało najwięcej rolkarzy. Najczęściej zaciętą rywalizację miałem z Michałem Piotrowskim oraz Adrianem Lipińskim. Jednak czasami na zawodach pojawiał się Kamil Gruba i to z nim toczyłem boje o podium. Jedyną kontuzją przez którą prawie spadłem z ligi, był nerwoból szyi w Rzeszowie kiedy to zająłem 5-te miejsce. Jeśli wtedy zająłbym 6-ste, mistrzem Polskim zostałby Michał Piotrowski.


-Czy jest coś co zmieniłbyś w nadchodzącym sezonie w lidze ?Jedynie powiększyłbym liczbę sponsorów oraz ogarnął więcej zawodów w Centralnej Polsce.


-Odkąd pamiętam, zawszę widziałem Cię w Razorach. Dlaczego Rolleblade? Jak to się stało, że zostałeś ich riderem, oraz jak wygląda wasza współpraca ?


Pewnie dalej byś mnie w nich widział gdyby nie Adam Olejniczak. który zauważył mnie na Polskiej scenie z czego bardzo się ciesze ! Jako, iż jest odpowiedzialny za Rollerblade Polska, zaproponował mi support z którego skorzystałem. Nigdy nie bylem przekonany do Rollerblade-ów dopóki nie przejechałem się w nich na stadionie narodowym. Pożyczył mi je Maciek Duch i już wtedy wiedziałem, że czuje je o wiele lepiej niż moje Razorsy. Kiedy dostałem nową parę poczułem, jak tryska ze mnie pozytywna zajawka.-Jak wiadomo od roku startujesz w kategorii PRO. Jakie są Twoje plany na nadchodzący sezon 2016 ?


Hmm, chciałbym odwiedzić jeszcze więcej zawodów niż miało to miejsce w poprzednich latach, oraz starać się walczyć o podium na każdych z nich.

-Pepsi Czy Cola ?

-Pepsi


-Północ czy Południe ?

-Północ


-Skate Czy Street ?

-Skate


-Top 5 Najlepszych Parków w PL?

-Jutrzenka
-Rzeszów
-Gdynia
-Leszno
-Płock


Top 3 Street Spotów

-Grubaski (Lublin)
-Plac Grzybowski (Warszawa)
-Drugi Spot ESJ 2012/13 (Lublin)


-5 Trip Mates

-Andrzej Żuk
-Wiktor Głowacki
-Kuba szczesny
-Kamil Gruba
-Krystian Rangotis


-5 Room Mates

-Andrzej Żuk
-Jakub Wajs
-Krystian Rangotis
-Kamil Gruba
-Witor Głowacki


-Top 4 w PL

-Piotrek Combrzynski
-Krystian Zarzeczny
-Łukasz Malewski
-Tomek Przybylik


-Mistrz Polski PRO 2016?

-Tomek Przybylik


-Mistrz Polski AM 2016?

-Andrzej Żuk