Nazwa użytkownikaHasłoZapamiętaj mnieRejestracjaReset hasła
 
 
Zobacz temat
 Drukuj temat
Dział Miejscówki - Cel działu i Instrukcja tworzenia mapek
rain
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 29-12-2007 13:56
Awatar

Użytkownik

Postów: 99
Data rejestracji: 29.12.07


Status upomnienia:
warningwarningwarningwarning
Informacje tymczasowe związane z przeprowadzką:


W związku z przenoszeniem tematów zaawansowaną metodą sponsorowaną klawiszami "ctrl", "c" oraz "v" każdy z tematów ze starego forum jest założony przeze mnie. Jest to rozwiązanie raczej kiepskie, zwłaszcza jeśli chcemy złapać kontakt do osoby w danym mieście. Kiedy tylko zarejestrujecie sie na nowym forum, prosiłbym o powtórne założenie tematu (wtedy usunę ten założony przeze mnie)

Cel tego działu:


W tym dziale nie zamieszczamy pytań typu "gdzie są miejscówki w mieście x?". Dział ten służy zamieszczaniu map miast z zaznaczonymi i opisanymi miejscami do jazdy.

Jeśli nie ma tu twojego miasta spróbuj je opracować i dodać zdjęcia twoich miejscówek! Wtedy inni nie będą musieli pytać o miejscówki u Ciebie Wink Nie jest to skomplikowane, dokładną instrukcję znajdziesz poniżej.

Aby wyszukać miasto wpisz jego nazwę w kwadratowych nawiasach, razem z polskimi znakami do wyszukiwarki (na dole strony).


Instrukcja obsługi google maps:


1 Wchodzimy na http://maps.googl... i klikamy "Sign In"
2 Jeśli mamy już konto na gmailu możemy od razu sie logować. Jeśli konta nie mamy tworzymy sobie konto na google maps wybierając "Don't have a Google Account? Create an account now"
3 Po zalogowaniu na mapie odnajdujemy swoje miasto (czasem starczy wpisać w wyszukiwarce miasto, czasem trzeba poszukać ręcznie)
4 Można wybrać "make this my default location" wtedy przy każdym otwarciu mapy będziemy startować w poznaniu
5 Wchodzimy w "My maps"" i wybieramy "Create new map"
6 Wypełniamy pola "Title" i "Description" (tytuł i opis naszej mapki) Privacy settings zostawiamy ustawione na "Public".
7 Wybieramy ikonkę znacznika (lewy górny róg mapy, obok ikonki łapki) i ustawiamy te ikonki na naszych miejscówkach. Po ustawieniu każdej ikonki możemy dodać opis i zdjęcia:
-Zdjęcia: Aby dodawać zdjęcia należy wybrać "rich text", wtedy po prawej stronie chmurki pojawi sie ikonka obrazka "insert image". Aby uniknąć zmniejszania fotek przy dodawaniu (szerokość ok. 500-600 pikseli siada jak złoto) po wklejeniu linka nie czekamy, aż załaduje się zdjęcie, tylko od razu klikamy "ok". wtedy google nie pomniejszy nam fotki (brzydko to wygląda). Aby ponownie wejść do edycji po prostu klikamy znacznik.
-Opis: W opisie sugeruję zawrzeć informacje o najeździe, odjeździe, czy można tam spokojnie jeździć, czy też mohercorps przegania z miejscówki i ogólnie to co o wiecie o spocie - krótko jasno i przejrzyście.
-Ikonka: Ikonkę znacznika można zmienić klikając jego obrazek w chmurce którą edytujemy. Aby dodać niestandardowy wybieramy "add an icon" i wklejamy link do ikonki. Robimy to tylko raz, później możemy wybierać z listy. Zestaw ciekawych ikonek znajdziecie na dole tego posta.
8 Kilkamy "Done" lub "Save" (najlepiej oba na wszelki wypadek)
9 W prawym górnym rogu mapy wybieramy "Link to this page". Kopiujemy link z pierwszego pola i zamieszczamy go na forum tak żeby inni mogli oglądać naszą mapkę.

Umieszczajcie proszę nazwy miast z polskimi znakami w kwadratowych nawiasach [...] w przyszłości ułatwi to wyszukiwanie jeśli ten dział się rozrośnie (co zależy tylko od was i na co liczymy Smile ) Dobrym pomysłem jest też umieścić kontakt (mejl, gg, komórka) do kogoś z miasta które opracowujecie. Ułatwi to kontakt potencjalnym gościom Smile

To już wszystko! Wygląda to skomplikowanie ale po kilku minutach staje się zupełnie intuicyjne. Powodzenia w tworzeniu nowych mapek!

Tu macie zestawik pimp-ikonek od mrfijasa:
www.zdjecia.rolki.com/forum/1.gifwww.zdjecia.rolki.com/forum/11.gifwww.zdjecia.rolki.com/forum/111.gif <-- murek
www.zdjecia.rolki.com/forum/2.gifwww.zdjecia.rolki.com/forum/22.gifwww.zdjecia.rolki.com/forum/222.gif <-- poręcz
www.zdjecia.rolki.com/forum/3.gifwww.zdjecia.rolki.com/forum/33.gifwww.zdjecia.rolki.com/forum/333.gif <-- rura
www.zdjecia.rolki.com/forum/4.gifwww.zdjecia.rolki.com/forum/44.gifwww.zdjecia.rolki.com/forum/444.gif <-- chyba jasne Wink
stwierdziłem, że mamy tak mało parków, że można je dorzucić do kat. "inne" i nie robiłem osobnej ikonki..
zielony - lajtowy spot, żółty - normalny, czerwony - hardkor! Smile


Instrukcja zrobiona przy pomocy Mrfijasa i Niggora.
Edytowane przez rain dnia 29-12-2007 15:59
 
zahar
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 04-09-2010 22:10
Użytkownik

Postów: 93
Data rejestracji: 27.05.09


Status upomnienia:
warningwarningwarningwarning
Przydałaby się jednak ikonka dla skateparków - w Warszawie jest tego conajmniej kilkanaście.
 
Intruz
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 02-05-2011 03:31
Użytkownik

Postów: 92
Data rejestracji: 17.01.08


Status upomnienia:
warningwarningwarningwarning
ciężko jest wstawić te mapki ehhh Smile
 
Przeskocz do forum: