Nazwa użytkownikaHasłoZapamiętaj mnieRejestracjaReset hasła

Zobacz temat
 Drukuj temat
USD Carbon II i III - rozmiarówka
SpleeN
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 21-08-2015 18:59
Użytkownik

Data rejestracji: 24.02.14

Status upomnienia:
warningwarningwarningwarning
Cześć, cześć Smile
Wiem, że wielu użytkowników używa setupów złożonych z butem USD Carbon (interesuje mnie II i III). Moglibyście mi powiedzieć jak działa w nich rozmiarówka? Mam stopy 27,5cm. Zazwyczaj biorę buty/rolki z wkładką 27,6/28cm. W tym wypadku wg. rozmiarówki USD powinien wziąć rozmiar 44 ale wiem, że po termoformowaniu da rade w ten rozmiar włożyć stopę 28,5cm. Bazując na tym fakcie powinienem brać rozmiar 43 lub nawet 42?

Petik
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 21-08-2015 21:06
Użytkownik

Data rejestracji: 09.07.15

Status upomnienia:
Co prawda, mam chude szkity (173cm 60kg) i mam trojeczki 40 roz. (wkladka 25cm). Moja gola stopa ma tez 25cm. Jezdze ze sciagaczami na kostkach i po "pieczeniu" sa mega wygodne (tylko prawego musialem drugi raz grzac bo cos dziwnie w kostke uwieralo jak i palce). Pierwsze 2 tygodnie moga sie okazac koszmarem, beda mysli "moglem wziac luzniejsze, kurde jakie to twarde) ale pozniej to jest bajka. Wkladam role i nawet bez wiazania juz sie trzymaja stop. Nie chce zle doradzac, ale mialem razorsy roz 41 i mialem luzy, kostka mi sie unosila, liner sie rozbil. Teraz juz dobieralem rozmiar taki sam jak mam stope. Rowniez polecam to zrobic. Tylko nie bierz mniejszych, nie wiem czy dasz rade rozbic az tak ten carbon, jest to dosc sztywny material, albo idealnie dobrane, badz z luzem maks 5mm.

Wajperro
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 21-08-2015 23:30
Awatar

Użytkownik

Data rejestracji: 25.07.11

Status upomnienia:
Na co dzień używam Carbonów 3 Bambricka i mam nietypowy kształt stopy (szerokie i duże kostki względem całej stopy) przez to rolki miały mankament - obcierały w pięty (jakby w 1 miejscu była jakaś śrubka w shellu) i trochę w lewą stronę kostki w prawym bucie.

Początki jazdy to PRZYMUSOWO grube skarpetki na rolki (do kupienia w Decathlonie), robią wielką różnicę. Potem "liner" sam się dopasuje i nie będziesz chciał ich ściągać!

Bierz dopasowane rolki, zawsze możesz zwrócić jak będą za małe. Jak weźmiesz luźne to zwyczajnym lenistwem nie będzie Ci się chciało ze zwracać i czekać na nowe, a jazda w luźnych to śmiech na sali. A jeśli coś Ci tam nie lata - piecz je ile wlezie. Swoje chyba z 4 raz piekę Smile
Edytowane przez Wajperro dnia 21-08-2015 23:32

Przeskocz do forum: