Nazwa użytkownikaHasłoZapamiętaj mnieRejestracjaReset hasła

Zobacz temat
 Drukuj temat
Ból stóp, nowe rolki
ilovkatie
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 27-06-2015 21:13
Użytkownik

Data rejestracji: 19.06.15

Status upomnienia:
warningwarningwarningwarning
Witam, kupiłem swoje pierwsze rolki. Powerslide Imperial One 15. Zmierzyłem stopę, zaokrągliłem w górę do najbliższego rozmiaru z tabeli rozmiarów i wyszło mi że potrzebuje rozmiar 43. No i trafiłem idealnie. Nie upijają mnie w palce, mam minimalny luz, nigdy tak precyzyjnie butów nie kupiłem a z rolkami się udało. Problem jednak jest inny, po 5-10 min jazdy odczuwam bardzo uciążliwy ból w bocznych częściach stopy. Tak jak na rysunku:
i.imgur.com/f7HOuyu.png

Czy to normalne? Czytałem ze skarpeta musi sie rozbić i dopasować, ale ból jest na prawde silny, lekko ustępuje jak nie dociskam stopy do podłoża, np mam rolke w górze albo usiądę. Nie sądzę abym wybrał zły rozmiar, bo naprawdę na długość są idealne.

Może to istotne więc dodam że moj staż na rolkach to jakies 3 sesje po godzinie w przeciągu 3 dni, troche to wynika z omawianego bólu.

Z góry dziękuje za odp.
Pozdrawiam
Edytowane przez ilovkatie dnia 27-06-2015 21:16

pawel_pila
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 27-06-2015 21:43
Użytkownik

Data rejestracji: 19.09.09

Status upomnienia:
Też, mam często z tym problemy, zależnie od rolek. To chyba kwestia szerokości stóp Pfft
Oto kilka opcji.
1. Zacisnąć zęby i spróbować rozjeździć, albo moje ulubione słowo "rozbić" lajner.
2. Czasami, aczkolwiek częściej pomaga w przypadku ocierania stopy w jakimś miejscu, pomaga, smarowanie stopy we wrażliwym miejscu antyperspirantem (takim w sztyfcie) lub pomadką do ust ;] Możesz spróbować, nie zaszkodzi.
3. Jeździsz, krótko, może potrzeba czasu, aż ci się giry przyzwyczają.
4. Większy rozmiar, może i by pomógł, ale musiałby to być większy szel, a w tedy rolki mogły by być dużo za duże.
5. Możesz wydremelować szel od środka Pfft
6. Wsadzić jakąś grubą wkładkę, zwykłą taką co w obuwniczym są, po testować różne grubości.
7. Forum w sumie nie o takich rolkach i jeździe, ale problem spotykany wszędzie, to staram się pomóc.

ilovkatie
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 27-06-2015 22:02
Użytkownik

Data rejestracji: 19.06.15

Status upomnienia:
6. Wsadzić jakąś grubą wkładkę, zwykłą taką co w obuwniczym są, po testować różne grubości.

Czy to jeszcze nie wzmocni uczucia bólu? będzie jeszcze ciaśniej.

5. Możesz wydremelować szel od środka Pfft

Nie rozumiem Grin można troszkę jaśniej? Smile

pawel_pila
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 28-06-2015 03:30
Użytkownik

Data rejestracji: 19.09.09

Status upomnienia:
@6 No może być różnie, możesz sprawdzić, nie zaszkodzi. Zawsze stopa będzie w innej pozycji.

@5 możesz wyrżnać szel od środka takim czymś ;D http://images.dre...0-9183.jpg

Przeskocz do forum: