Nazwa użytkownikaHasłoZapamiętaj mnieRejestracjaReset hasła

Zobacz temat
 Drukuj temat
Sposób na zmniejszenie tarcia - WOSK DOMOWEJ ROBOTY
bartek_kostrzyn_szczecin
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 09-01-2008 17:13
Awatar

Użytkownik

Data rejestracji: 29.12.07

Status upomnienia:
warningwarningwarningwarning
1
PRZEPIS NA DWUCZĘŚCIOWY WOSK (BY RYBEK).

I. pierwsza część wosku, na murki

Składniki:
-zwykłe świeczki
-świeczka brykietowa
(to świeczka z obrazka powinna być właśnie świeczką brykietową)
-1 łyżka oleju
-buteleczka aromatu do ciast (nie więcej, bo wtedy wosk stygnie parę dni albo aromat wycieka)

Rozpuszczamy zwykłe świeczki, dodajemy trochę (?) świeczki brykietowej i łyżkę oleju. (Uwaga! Nie dodajemy więcej oleju, bo ze świeczką brykietową może wyjść nam zbyt miękki wosk, który będzie jak tłusta plastelina gniótł się w rękach.) Wlewamy powoli (inaczej zaczyna wrzeć) aromat.
Całą miksturę wlewamy do szklanego słoika.

II. druga część wosku, na poręcze

Składniki:
-wosk brykietowy
-olej

Topimy wosk brykietowy, dolewamy trochę oleju według uznania. Jeżeli dodamy go zbyt dużo, wosk wyjdzie zbyt lepki i po kilku ślizgach zmiesza się z kurzem i piaskiem (co w konsekwencji przyniesie efekt przeciwny do zamierzonego).

Łączymy II z I, czyli
płynny wosk brykietowy z olejem dolewamy do pierwszej części świeczki (już zastygniętej w słoiku).

PROPOCJE WEDŁUG NEMOZA DO PRZEPISU RYBKA:
I. 1 część tłuszczu na 2 części wosku r11; uzupełniamy słoik w 2/3 (miękki wosk szybciej się ściera)
II. 1 część tłuszczu na 5-6 części wosku r11; 1/3 słoika

2.
_Salomon_

Kupujesz 10 świeczek w Lider price + zapach do ciasta najlepej 2
Wyciągasz z nich knoty
Wrzucasz do garnka(później da rade go umyć)
Dajesz z 3-4 duże łyżki oleju
Dwa wyzej wspomniane zapachy do ciasta moga byc waniliowe.
Wtedy otrzymasz pachnąca świeczkę , a jak nie chcesz to nie dodawaj wanilii.
Czekasz az sie wszystko rozpuści
Wlewasz do pojemnika i w temperaturze pokojowej czekasz aż ostygnie.

2,5
Rysiek216

Najlepszy patent na murki to świeca i piach. Dużo roboty ale sie opłaca jak ci zależy na miejscówce. Smarujesz świecą, sypiesz na to piach, smarujesz, sypiesz piach, smarujesz i tak aż sie gładkie zrobi. Jak dobrze zrobisz to juz nie bedziesz musiał murku smarowac wiecej. Pozdroo!!

PRZEPISY Z ROLLERNEWS:
http://www.roller...=1217&st=0

3
skuggi
1 large empty soup can
100 grams of candle wax (See digital scales have other uses)
1 and a half teaspoons of petrolium jelly (Vaseline)
4 tablespoons of vegitable oil

shave up the wax to very thing pieces, the thinner the better, i shaved a candle with a knife.

put the wax in the can.

put the petro jelly in the can.

pour in the vegitable oil.

put the can in a pot of water an begin to boil the water.

Wait until the mixture is a water like consistancy and let cool.

if you must put it in the freezer (i did) wait until it is hardened outside first.

You will have to cut the can to get the wax out if you let it cool in the can, what I did was got a piece of 1" pvc pipe and capped the end with aluminum foil and then poured the mix in there so it could easily slide out after it's cooled completely.

Was told it may explode.

TłUMACZENIE

skuggi

1 duży pusta puszka
100 gramów wosku ze swiecy (Jak widać cufrowe wagi mają inne zastosowania)
1,5 łyżek do herbaty wazeliny
4 łyżki stołowe oleju roślinnego

Wystrugaj ze świeczki bardzo cienkie plasterki wosku. Im cieńsze tym lepsze. Ja użyłem
do tego noża.

Włóż wosk do pojemnika.

Włóż wazeline do pojemnika.

Zalej wszystko olejem roślinnym.

Włóż pojemnik do garnka z podgrzewaną wodą.

Podgrzewaj do momentu uzyskania przez wosk płynnej konzystencji i poczekaj aż ochłonie.

Jeżeli musisz włóż to do lodówki (ja tak zrobiłem), poczekaj aż stanie się twarde na zawszątrz.

Będziesz musiał rozciąć pojemnik aby wydostać z niego wosk. Ja jednak kupiłem kawałek
rury PCV i zatkałem ją z jednej strony foliom aluminiową. Następnie wlałem mieszankę
do środka więć po zastygnięciu mogłem ja wyjąć w prosty sposób.

Może eksplodować. (Autor miał na prawdopodobnie na myśli mieszankę podczas podgrzewania)

4
j_fred_06

hey yall ive been skatin 4 like 7 years and most of that time ive been lookin 4 ways ot make better wax and ive came up wit a formula...

take 1 pop can and take the top off it

take some gulf wax and grind it up real small (melts better)
break up a few crayons to add in there
fill the can real tight around 7/8 full

then fill the rest with regular cooking oil
and put in the oven to melt...
aflter melting DO NOT put it in the fridge it gets brittle..
after it hardens the can is like a holder and this wax is very very fast if u get to proportions right '
just mess wit it a bit and it will work

TŁUMACZENIE

Witam wszystkich, jeżdrzę około 4-7 lat i przez większość czasu szukałem pomysłu na stworzenie
lepszego wosku więc przedstawiam wam swój przepis...

Weś trochę wosku i zmiel go do małych kawałeczków(lepiej się topi)
Złam kilka pasteli i dodaj je do wosku.
Wypełnij pojemnik bardzo ciasno do 7/8 jego objętości.

Wtedy dopełnij resztę zwykłym olejem do smażenia.
Umieść to w piekarniku aby roztopić...
Po roztopieniu NIE WKŁADAJ do lodówki gdyż może stać się kruchy lub łamliwy.
Po tym jak stwardnieje pojemnik stanie się "rączką" a wosk jest bardzo, bardzo szybki
jeżeli uda ci się zachować odpowiednie proporcje.
Po prostu popracuj nad tym a osiągniesz zamierzony cel.

5
lowellrolla

Jesus. Ok. Making wax, just melt paraffin into cup cake tins. Freezing the wax makes it 10 times more likely to crumble in my experience. Let it cool to room temperature. Boom perfect size and shape. Waxing a ledge, nothing works better than a couple bars of wax and a portable propane torch. Rub a shitload of was on the ledge, melt it with the torch, repeat to your preference and pow, virgin ledge sliding like your old rounded off whorebag ledge.

TŁUMACZENIE

Po prostu roztop parafine w pojemniku (np. blaszany na ciastka). Zamrażanie wosku
czyni go 10 krotnie bardziej kruchym co wnioskuje z mojego doświadczenia. Pozwól
mu ostygnąć w tmp. pokojowej. Boom! Idealny rozmiar i kształt. Woskowanie murku, nic nie działa
lepiej od paru sztuk wosku i podręcznej pochodni propanowej (lol-Bartek). Wcieraj
"dużo" (Smile) wosku w murek, top go za pomocą pochodni propanowej (chodzi tutaj o
małe palniczki gazowe dostępne w sklepach typu BricoMarshe) powtarzaj czynność wedle uznania.
Dzięki temu twój dziewiczy Smile murek będzie śliski jak ten stary, rozjeżdrzony.

BARDZO PRZYDATNE UWAGI I FAQ:
1- W czym rozpuszczać i do czego wlewać wosk?
Są dwie szkoły. Pierwsza r11; bierzesz garnuszek, wrzucasz wszystkie składniki i podgrzewasz aż wszystko się złączy i będzie płynne. Wtedy przelewasz do wybranej foremki (puszka po coli, piwie, karton po mleku, słoik, foremka).
Druga r11; bierzesz większy garnek, nalewasz do niego wody, wstawiasz do tej zimnej wody w garnku słoik z wszystkimi składnikami i wstawiasz na ogień. Nie zakręcaj słoika. Wykorzystując ten sposób nie brudzi się garnka, nie trzeba przelewać, niwelujemy ryzyko rmokrej foremkir1;, o czym poniżej (punkt 2).

2- Jaka ma być foremka?
Jeżeli wybrałeś pierwszy sposób w punkcie pierwszym, musisz pamiętać o tym, że FOREMKA MUSI BYĆ SUCHA. Woda nie rozpuszcza się w wosku, zachodzi zjawisko podobne do wlania wody do kwasu r11; jeżeli szybko wlejemy wosk do wilgotnej choćby foremki, wosk zacznie bulgotać, wściekać się, strzelać, pienić się i wykipi wszędzie wokół foremki, (podobno może też wybuchnąć). Nie polecam.

3- Jaki samozapłon?
Jeżeli po rozpuszczeniu się wszystkich składników nadal będziemy podgrzewać wosk przez dłuższy czas, dojdzie do samozapłonu. Proste?
http://www.roller...=1217&st=0 r11; tutaj ktoś opisuje, jak wosk mu się zapalił, on wybiegł z nim na pole, ale przypadkowo wylał go na ręke. Twierdzi, że z palącym się woskiem na ręce wyglądał jak czarodziej. wink.gif

4- A jak się już zapali?
TO NIE GASIĆ WODĄ, piwem też nie (rollernews). Gaszenie wodą pogorszy sytuację dziesięciokrotnie.

5- Jak chłodzić?
W pokoju, spokojnie. Jeżeli wstawi się go do lodówki, staje się 10 razy bardziej kruchy i łamliwy (info z rollernews).

6Co jeszcze można dodać do wosku?
Oprócz świeczek różnego rodzaju i oleju, czytałem o dodawaniu:
-kredek woskowych
-kredy
-tłuszczów zwierzęcych-masła, smalcu
-mydła
-wazeliny! (często powtarzane i polecane na rollernews)
-zapachów do ciasta

7- Porady Nemoza:
rgotować mozna nawet w nowym garnku mamy (ulubionym) pod warunkiem ze sie wie jak go umyć potem, a umyć prosto za pomocą wrzątku (wosk sie roztapia i spływa)r1;

rnaczynie powinno być wcześniej przygotowane zeby nie była paniki w momencie kiedy wosk bedzie gotowy i zacznie wrzeć, naczynie nie powinno być plastikowe (stopi sie) więc plastikowa butelka wysiada,
moze być to szklany słoik ale nie polecam (kiedyś mi pękł) najlepszy jest karton po soku/mleku
BARDZO WAŻNE!! żeby pojemnik był SUCHY bo jak sie wleje wrzący wosk do mokrego akrtonu to wszystko wybuchnie w pizdu obryzgując ciebie i kuchnie wrzącym woskiem, wtedy na pewno wypuścisz wskutek poparzeń garnek z reki i reszta wosku rozleje sie po kuchni...r1;

Komentujcie, dodawajcie, dyskutujcie, poprawiajcie i pytajcie woskowi przyjaciele!

Pozdrawiam

P.S. Ciekawe czy ktoś to przeczyta xD

Poradnik został stworzony przez użytkownika "jabłko" za co jesteśmy mu bardzo wdzięczni. Ja ze swojej strony dodałem tłumaczenia i poprawiłem większość błędów.
Osobiście jednak uważam że najlepsza jest zwykła twarda świeczka Smile Również godny polecenia jest wosk firmy SEKTA. Dużą renomą cieszy się również wosk Hedonskate.
Edytowane przez bartek_kostrzyn_szczecin dnia 09-01-2008 17:54

12-sto latek
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 04-04-2008 17:53
Użytkownik

Data rejestracji: 31.03.08

Status upomnienia:
jestem w trakcie robienia wosku czekam az ostygnie zrobilem 3 sztuki (1 z mala iloscia oleju 2 z troche wieksza a 3 dalem do lodowki) zobacze jaka bedzie roznica i napisze ;d jak narazie cenowo w porownaniu do wosku hedonka wychodzi lepiej.
Edytowane przez 12-sto latek dnia 04-04-2008 18:00

http://zombo.com/
Ssk Wake-Up supporter
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 04-04-2008 18:31
Awatar

Użytkownik

Data rejestracji: 16.01.08

Status upomnienia:
dobry koń, to i po błocie pójdzie Grin

http://www.youtube.com/user/dajmon2d
12-sto latek
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 04-04-2008 20:51
Użytkownik

Data rejestracji: 31.03.08

Status upomnienia:
ok wosk juz siadl. jest sliski twardy i dobrze sie rozciera Wink Skladniki pochodza ze sklepu Lidl nazwy skaladnikow to

Wklad do swieczki - 2 sztuki (1x135g kolor bialy)
swietliki kolorowe - 4 sztuki (1x15g kolor dowolny)
olej rzepakowy - 50 ml na 270g + 60g wosku

im wiecej oleju tym bardziej sliski wosk uzyskamy. Moim zdaniem nie ma sensu wrzucac jakis proszkow po to by uzyskac zapach bo tylko wysuszaja nam wosk przez co moze sie kruszyc ;d
Edytowane przez 12-sto latek dnia 04-04-2008 20:55

http://zombo.com/
Matusz-Nie Mateusz
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 29-04-2008 15:19
Awatar

Użytkownik

Data rejestracji: 13.01.08

Status upomnienia:
A wiec, dzisiaj najprawdopodobniej bede klei jakis wosk, najpozniej jutro i takie pytanie, ktore przepisy przetestowane i zrobic z swieczek zwyklych bialych czy z wkladow do swieczek(tych na groby np xD). Dawac odpowiedzi, jak nie bedzie to bede robil wyliczanke bo na dlugi weekend musi byc wosk! pozdro Wink

ps. jeszcze jedno, co to jest ta swieczka brykietowa?? Smile
Edytowane przez Matusz-Nie Mateusz dnia 29-04-2008 15:24
http://MatuszOwe....
img217.imageshack.us/img217/6415/0945950769da500.jpgimg217.imageshack.us/img217/9587/123zj.gif

duke of bugajewo
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 29-04-2008 16:16
Użytkownik

Data rejestracji: 11.01.08

Status upomnienia:
a mieszal ktos z wazelina swiece?
i43.tinypic.com/9jenw5.jpg

facebook.com/muzo...
facebook.com/buga...

http://www.facebook.com/bugajewo
Matusz-Nie Mateusz
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 29-04-2008 22:03
Awatar

Użytkownik

Status upomnienia:
bugaj napisał/a:
a mieszal ktos z wazelina swiece?

Dzis to zrobie, mysle ze jutro bedzie recenzja z jazdy, zara ciskam do sklepu po swiece a potem przewracam dom do gory nogami szukajac wazeliny i gotuje Grin
img217.imageshack.us/img217/6415/0945950769da500.jpgimg217.imageshack.us/img217/9587/123zj.gif

Hate
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 29-04-2008 23:19
Awatar

Użytkownik

Status upomnienia:
co do proszkow to warto dodac troche maki tortowej,
lepiej sie wciera i wchodzi w szczeliny/szpary

mniej wiecej tak 3 lyzki stolowe na 250 ml.
:rolkicom:
Rolki na sprzedaż http://www.rolki....ad_id=7762
img259.imageshack.us/img259/5183/avsk8a.gif Razors www.grindhouse.eu/zweircontent/Files/ShopSystem/brandimages/thumbs/razors_logo.jpg

Matusz-Nie Mateusz
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 02-05-2008 04:17
Awatar

Użytkownik

Status upomnienia:
Hmm wosk ktory zrobilem daje rade, smaruje sie przyjemnie i jedzie na nim rowniez.
Przepis:
-8 swieczek (zwykle biale ja dawalem 60 gr/szt.)
-Lyzka stolowa oleju(moze troche wiecej)
-Lyzka wazeliny
-Zapach pomaranczowy

i jest git Wink

rybek
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 02-05-2008 05:08
Awatar

Użytkownik

Data rejestracji: 29.12.07

Status upomnienia:
powiem wam tyle ja sie nakabinowałem nakabinowałem i najlepsza jest pospolita zwykłą swieczka która sie przetopi zeby sie nie rozwalała i tyle...
raz ze swieczki z olejem sie lepija i zbieraja brudy wszytkie i sie robi tepe brudzi rureczki copingi i mórki robi sie syf i trzeba to skrobac... takie kabinacie z olejem nadaja sie jedynie do mureczków które trzeba rozjezdzic...
Grin

Wojteez
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 02-05-2008 05:19
Awatar

Użytkownik

Status upomnienia:
zrobilem bardzo szybko wosk gdy (teraz w czasie kontuzii) tak o.
stopilem swieczki do pojemnika dolalem troche oleju jak kto woli to moze byc wydlo w plynie tak nie duzo max lyzeczka stolowa (tak jak to bylo w opisach) wytrzepac zeby sie pomieszalo dokladnie i dalem do zastygniecia. podobno tak smaruje dobrze ze na zardzewialej rurce jedzie sie bardzo dobrze i nie zacina Smile
Edytowane przez Wojteez dnia 02-05-2008 05:19
Ya!?

img356.imageshack.us/my.php?image=nierozumiemhk1.png

velek
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 29-07-2008 18:04
Użytkownik

Data rejestracji: 25.07.08

Status upomnienia:
co to jest swieczka brykietowa?? nie moge tego nigdzie znalesc;/

piotrUSD
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 03-08-2008 22:32
Awatar

Użytkownik

Data rejestracji: 20.07.08

Status upomnienia:
wosk własner roboty jest w 100% przetestowany na murkach itp. wiec polecam sposob ziomka ktory go zapromowalSmile pozdroSmile

filmik1990
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 11-08-2008 23:03
Użytkownik

Status upomnienia:
trochę przerobiłem przepis. 10 świeczek 6-7 łyżek oleju i 2 aromaty waniliowe. MEGA ŚLISKI... Kumpel miał tego samego dnia wosk z hedona i różnice były praktycznie niezauważalne... P.S Garnek da się spokojnie domyć wrzątkiem. Roztopiony wosk najlepiej wlać do kartonu po mleku. Stygnie ok 2,5 godziny.Smile:rolkicom:

Gourry
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 13-08-2008 04:16
Awatar

Użytkownik

Data rejestracji: 26.07.08

Status upomnienia:
właśnie co to swieczkwa brykietowa???

velek
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 18-08-2008 04:00
Użytkownik

Data rejestracji: 25.07.08

Status upomnienia:
ja sie chyba w skateshopach kupujePfft specjalistyczna takaGrin z tego co mi kumpel mowil..ale nie jestem pewnySmile

samsung
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 18-08-2008 04:57
Użytkownik

Data rejestracji: 30.06.08

Status upomnienia:
nie ma jak gromnica od komunii XD

tomek666
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 18-08-2008 05:20
Użytkownik

Data rejestracji: 23.02.08

Status upomnienia:
A gdzie można kupić parafinę?

Jelo
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 18-08-2008 06:03
Awatar

Użytkownik

Status upomnienia:
zwykła świeczka = parafina
img240.imageshack.us/img240/1079/tforgetap1.jpg

tomek666
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 18-08-2008 07:51
Użytkownik

Data rejestracji: 23.02.08

Status upomnienia:
Chodzi mi o taką płynną parafinę w butelkach. Parafina jest tylko jednym ze składników świecy.

Przeskocz do forum: