Nazwa użytkownikaHasłoZapamiętaj mnieRejestracjaReset hasła

Zobacz temat
 Drukuj temat
Rolki obcierają mocno stopy ! Help
puni
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 08-06-2013 01:42
Użytkownik

Data rejestracji: 08.06.13

Status upomnienia:
warningwarningwarningwarning
Witam. Nowe specjalistyczne rolki do slalomu - obcierają mi stopy z boku poniżej kostki. Założyłem pierwszy raz. Prawy i lewy po ok. 20 minut jazdy potem piecze nie da się jechać, ból, trzeba ściagać rolki. Lewa noga ma już zdarty naskórek. Skorupy plastikowe specjalnie nie podam nazwy firmy, nie skórzane więc się nie tego rozciągnąć. Myślę że jest szansa aby zwrócić rolki (muszę wtedy wysłać spowrotem jutro). Czy stopa może się dostosować czy nie ma szans? Co zrobić?

W załączniku foto stóp, miejsce na czerwono zaznaczone to obcieranie stóp.
www.narolkach.pl/media/kunena/attachments/144/SDC10495_1.jpg
www.narolkach.pl/media/kunena/attachments/144/SDC10494_1.jpg

SebaMa97
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 08-06-2013 05:04
Użytkownik

Data rejestracji: 04.01.13

Status upomnienia:
Mam identyczny problem na jedną nogę w agresywnych! Jeżeli ktoś wie, jak temu zaradzić to również proszę o pomoc!

Negro
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 08-06-2013 06:35
Użytkownik

Data rejestracji: 01.05.13

Status upomnienia:
w piekarnik moze? ale szczegolow nie znam

zapoznalem sie z faq
i co w zwiazku z tym jestem madrzejszy czy jak?
poprostu jezdze na rolkach

szymon034
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 08-06-2013 07:58
Awatar

Użytkownik

Data rejestracji: 26.03.08

Status upomnienia:
Stopa się musi przyzwyczaic.
Wiele razy tak miałem w swoich nowych rolkach, ze po paru jazdach miałem odciski, poczekałem az rana sie zagoi i potem już nie obcierało.
24.media.tumblr.com/tumblr_m3cy5hOlLb1qb98uxo2_250.gif

Margol
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 08-06-2013 08:18
Awatar

Administrator

Data rejestracji: 27.08.09

Status upomnienia:
Bandaże, grubsze skarpetki, maści itd. Zapewne liner musi się rozbić i dopasować do stopy.
ZAPRASZAM!
Rollacje Blog
Rollacje Fanpage
INSTAGRAM
Proud Bladers Sklep
Vlogi i Klipy Dnia
Nowy post, zapraszam!
Recenzja VALO V13

www.rollacje.blogspot.com
duke of bugajewo
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 10-06-2013 19:01
Użytkownik

Data rejestracji: 11.01.08

Status upomnienia:
lod w sprayu
podczas jazdy nic nie boli
a po paru jazdach wszystko sie ulozy
i43.tinypic.com/9jenw5.jpg

facebook.com/muzo...
facebook.com/buga...

http://www.facebook.com/bugajewo
malydrt
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 11-06-2013 01:05
Awatar

Użytkownik

Data rejestracji: 16.09.08

Status upomnienia:
jaka beka... jezeli nie masz za malych rolek to naturalne ze nawet Twoj rozmiar moze Cie na poczatku obcierac... mialem z 10 par rolek, moze w polowie z nich nie mialem obtarc, a tak to normalne - tak samo jak nowe buty. czekaz az rana sie zagoi i bedzie lepiej. NO CHYBA ZE MASZ STOPE 43 ALE WZIALES 42,5 BLABLABLAAAAAAAAAAAA
dy ry ty suczunio i ty dziewuszko

poleszam
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 11-06-2013 20:17
Użytkownik

Data rejestracji: 28.03.12

Status upomnienia:
Ja miałem coś takiego w soich pierwszych rolkach rekreacyjnych Roces FCO -niestety u mnie nie przesło. Później już żadziej, ale nadal był problem. Po dłuższym katowaniu poniżej kostki w tym samym miejscu co u ciebie robił się odcisk -co gorsze na obu nogach symetrycznie. Pomogła dopiero zamina rolek na agressive -w twoim przypadku może też pomóc Pfft. A tak na serio możesz próbować tzw odbarczania -w butach narciarskich dość częsta praktyka gdy shell uwiera. Robią to specjaliści w serwisach narciarskich -kiedyś polegało na włożeniu klocka drewnianego lub plastikowego w miejsce gdzie uwiera i zapięciu buta. Wtedy shell się w tym miejscu wygnie. Teraz pewnie jeszcze podgrzewają dla lepszego efektu. Możesz spróbować -jak zostawisz na noc lub parę dób powinno dać efekt. Ewentualnie dodaj do tego nagrzewanie suszarką. Poza tym zobacz czy nie ma w tym miejscu nita lub jakiejś wypustki lub zgrubienia -może dało by radę trochę zeslifować.
Ale tak na prawdę jeżeli masz możeliwość to łatwiej będzie zwrócić i kupić coś lepszego. No chyba, że masz Seba'y Pfft
Pozdr
Ps. dla janości w rocesach nie próbowałem żadnego tunningu i samo nie przeszło.
Edytowane przez poleszam dnia 11-06-2013 20:20

JaO
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 11-06-2013 23:47
Użytkownik

Data rejestracji: 17.05.10

Status upomnienia:
Ja miałem ten sam problem przez jakieś 8 lat.. Przyczyną jest płaskostopie i wysunięcie tej kości za bardzo w bok (u mnie wystaje tak daleko jak normalna kostka). Po pewnym czasie skóra zrobi się tak gruba że będziesz mógł jeździć.. No ale to nie jest rozwiązanie. Polecam wybranie się do ortopedy i kupno wkładek które skorygują postawę stopy i nie będziesz dociskał bokiem do rolki. Wkładki miałem już dobrane ale nigdy ich nie kupiłem bo zmieniłem rolki Smile
Ja jeździłem na M12, potem Classic Throny , OSy 4 i teraz C III. Wcześniej jeszcze rekreatki rocesa. Praktycznie we wszystkich problem się pojawiał więc przestałem szukać go w rolkach. Stąd wiem że mam ukryte przez wiele lat płaskostopie.
Jeśli rolka w tym miejscu gdzie obciera będzie odpowiednio zbudowana to ok, niestety do naszych stóp będzie pasowało niewiele modeli.
Ja w C III mam mega komfort przez piekarnik ale i bez niego nie obcierało mnie w tym miejscu (praktycznie jedyne takie rolki). Mega wygodne były też Rollerblade'y.
Jeśli chodzi o rolki do slalomu to nie pomogę bo nie znam Sad Następnym razem przejedź się po sklepie i zwróć uwagę na te konkretne miejsca albo kup coś z karbonowym shellem i wypiekaj.

bartek_kostrzyn_szczecin
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 13-06-2013 14:42
Awatar

Użytkownik

Data rejestracji: 29.12.07

Status upomnienia:
Nogi muszą Ci się dotrzeć, normalka

lodowabb
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 21-06-2013 16:01
Użytkownik

Data rejestracji: 21.06.13

Status upomnienia:
Witam,

Jestem nowy a to mój pierwszy post. Jeżdżę na rolkach w sumie od tygodnia. Mam podobny problem. Poradziłem sobie z nim naklejając dziesiątki plastrów na stopy i psikając je lodem w sprayu. Zobaczymy jak będzie za tydzeń, póki co otarcia znikają, a myślę, że to też kwestia wyrobienia rolek.

http://www.rolki.net.pl
huberthg1
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 05-06-2016 05:50
Użytkownik

Data rejestracji: 03.03.15

Status upomnienia:
Siemano

Miałem identyczny problem, jest to wina wysuniętej właśnie tej kości w miejscu którym właśnie masz obtarte. Skóra się nie przyzwyczai lecz będzie coraz gorzej tylko, aż nawet się zetrze i zacznie ropieć. A jeśli chodzi o linery, nawet po rozbiciu i jeżdżeniu w nowych nic nie pomożę. Pomoże jedynie na założone skarpetki mocno obkleić taśmą kilka razy w miejscu obtarcia - bardzo pomaga, a drugi sposób to zmienienie rolek na takie które w miejscu gdzie masz poobcierane te kostki czyli po wewnętrznej stronie rolek, zmienić właśnie na rolki gdzie jest dużo luzu w tym miejscu. U mnie to było tak: jeździłem na początku oczywiście na rekreacyjnych rolkach które mnie obcierały (większość wyczynowych rolkarzy tak zaczynała) potem to były rolki remz os3 tak samo obcierały mnie kolejno to były Razors - Genesys 7.1 również obcierały i wreszczie Remz hr 2.2 mnie już nie obcierały - miały właśnie luz właśnie w tym miejscu, również są dobre - USD carbon 3 po termoformowaniu w piekarniku gdzie stopa idealnie układa się do rolki i właśnie najbardziej polecam ten sposób z usd carbon 3 bardzo uniwersalne rolki spokojnie można się przeżucić z innych na te. Mam nadzieje że troche pomogłem.
pozdro ; )

Przeskocz do forum: